Mieszkańcy kilkudziesięciu posesji w Sobinie zyskali wygodny i bezpieczny dojazd. Inwestycja kosztowała nieco ponad 2,5 mln zł i została wykonana w niecałe dziewięć miesięcy.

Gmina Polkowice wydała na budowę w Sobinie nieco ponad 2,5 mln zł. Wykonawca wywiązał się z zadania w ekspresowym tempie. Plac budowy przekazano mu w końcówce listopada ubiegłego roku. Teraz, po niecałych dziewięciu miesiącach, drogi są gotowe do użytku i oddane mieszkańcom.

– Budowa ulic Perłowej i Słonecznej w Sobinie to jedna z większych inwestycji zrealizowanych na obszarach wiejskich naszej gminy. Jest to inwestycja kluczowa, gdyż te dwie ulice stanowią drogę dojazdową do dużej ilości domów na terenie Sobina. Ulice zostały wykonane w najwyższym standardzie w dbałości, przede wszystkim, o bezpieczeństwo użytkowników. I nie jest to ostatnia inwestycja w tej miejscowości oraz na obszarach wiejskich – mówi Łukasz Puźniecki, Burmistrz Polkowic.

W pierwszym etapie inwestycji wybudowano prawie 400 metrów ul. Perłowej. Wykonano na niej nawierzchnię z kostki betonowej oraz kanalizację deszczową i kanał technologiczny. Mieszkańcy zyskali także chodnik wzdłuż całej drogi. Jezdnia ma szerokość pięciu metrów, a chodniki – dwa metry. Do poszczególnych posesji wykonano indywidualne zjazdy. W drugim etapie wybudowano ul. Słoneczną. Na długości około 400 metrów powstała jezdnia o szerokości pięciu metrów wraz z instalacją odwodnieniową i kanałem technologicznym, a wzdłuż – chodniki i zjazdy.