Gmina Żukowice pozyskała ze środków zewnętrznych  ponad 70 tys. zł na budowę chodnika przy gminnej drodze w m. Nielubia.

W miejscowości Nielubia zakończyły się prace związane z budową chodnika przy drodze gminnej. Wybudowano chodnik o długości około 160 m. Zadanie obejmowało swoim zakresem także regulację studzienek i montaż barierek ochronnych w miejscach gdzie występowały znaczne spadki terenu.

– Powstało również w pełni oznakowane przejście dla pieszych, dzięki któremu połączono nowo wybudowany fragment chodnika z infrastrukturą powstałą w ubiegłym roku – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice. – Prace miały na celu poprawę bezpieczeństwa i podniesienie komfortu przemieszczania się wzdłuż tej trasy i realizowane są systematycznie od kilku lat. Zakończona budowa to już trzeci etap inwestycji – dodaje wójt.

Koszt inwestycji to około 110 000 zł, z czego blisko 73 000 zł Gmina Żukowice otrzymała na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych w ramach zadania pn. „Poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy Żukowice poprzez budowę chodników”.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here