W Kromolinie zakończyła się budowa chodnika. Nowo wybudowany odcinek o długości 212 m połączony został z chodnikiem wybudowanym w latach ubiegłych. Całkowita wartość zadania to blisko 190 000 zł.

Mieszkańcy Kromolina mogą bezpiecznie i komfortowo przemieszczać się po miejscowości. Nowo wybudowany chodnik o długości 212 m prowadzi od cmentarza w stronę świetlicy wiejskiej. Wymieniono także  sieć wodociągową wraz z przyłączami. Wykonano również zjazdy do posesji z kostki kamiennej oraz przeprowadzono prace pielęgnacyjne zieleni.

– Powstało również oznakowane przejście dla pieszych, które w przyszłości połączy się z chodnikiem po drugiej stronie drogi. W ramach zadania wymieniono także stare oprawy oświetleniowe na nowe typu LED – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Zadanie realizowane było pn. „Poprawa bezpieczeństwa na terenie Gminy Żukowice poprzez budowę chodników”. Całkowita wartość zadania to blisko 190 000 zł. Część środków w kwocie około 92 000 zł Gmina Żukowice pozyskała na ten cel z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Reszta kosztów została pokryta z budżetu gminy.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here