Mieszkańcy miejscowości Kamiona będą mogli aktywnie spędzać czas na nowo budowanym obiekcie parkowo – rekreacyjno – sportowym. Gmina na to zadanie pozyskała środki zewnętrzne.

Od sierpnia, na terenie parku trwają intensywne prace mające na celu przygotowanie zupełnie nowego terenu dla mieszkańców m. Kamiona. Dotychczas oczyszczono teren ze  zbędnych krzewów i zarośli, zamontowano nowe lampy parkowe, rozpoczęto budowę ciągów pieszych. Niebawem rozpoczną się prace związane z wykonaniem nawierzchni trawiastej. Aby murawa boiska służyła mieszkańcom jak najdłużej, zadbano o jej właściwą pielęgnację poprzez montaż systemu nawadniającego. Niebawem pojawią się też piłkochwyty, które zabezpieczą otoczenie przed piłką oraz wpłyną na komfort użytkowania boiska.

– Zagospodarowywane miejsce ma służyć mieszkańcom do rekreacji, integracji i miłego spędzania czasu na świeżym powietrzu. Po wykonaniu ciągów pieszych zaplanowano również ustawienie ławek parkowych. W Polowie października planuje się zakończenie prac – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Całkowita wartość zadania to blisko 350 000 zł. Zadanie realizowane dzięki pozyskanym środkom finansowym z Rządowego Funduszu inwestycji Lokalnych oraz dotacji z Urzędu Marszałkowskiego Województwa Lubuskiego w ramach Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich na lata 2014-2020.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here