Głogowski policjant uratował życie 4-letniemu chłopcu dławiącemu się lizakiem. Sierżantowi Filipowi Jarzynka, dziękowała matka i przełożeni, Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski.

O postawie głogowskiego policjanta mówiła cała Polska. Sierżant Filip Jarzynka będąc na interwencji usłyszał przeraźliwy krzyk matki, wołającej o pomoc. Jej 4-letni synek  dławił się lizakiem. Dzięki szybkiej reakcji policjanta, dziecko zostało uratowane.

– Dzięki nagraniu z monitoringu sklepu w Głogowie mogliśmy zobaczyć mrożące krew w żyłach zdarzenie, kiedy 4-letni chłopczyk zadławił się lizakiem i nie mógł oddychać  – mówi mł. asp.. Aleksandra Pieprzycka Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu.  – Pomóc próbowali świadkowie, jednak dopiero opanowanie i profesjonalizm głogowskiego policjanta spowodowały udrożnienie dróg oddechowych, by malec mógł zaczerpnąć powietrza. Zdarzenie sprzed kilku dni pokazuje z jakimi sytuacjami w codziennej służbie przychodzi się mierzyć policjantom – dodaje policjantka.

Po skutecznie udzielonej pierwszej pomocy przedmedycznej malec trafił w ręce ratowników. Po wyjściu ze szpitala wraz z mamą odwiedził głogowską jednostkę, by osobiście podziękować i spotkać się z policjantem, który uratował mu życie. Wzruszające spotkanie odbyło się w budynku jednostki.

– Kiedy chłopiec zobaczył sierżanta Filipa Jarzynkę podziękował najpiękniej jak tylko dzieci potrafią – rzucając się na jego szyję – mówi mł. asp.. Aleksandra Pieprzycka Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu. –  Matka chłopca, nie kryjąc wzruszenia, kierowała w stronę policjanta najpiękniejsze słowa podziękowania. Pogratulowała również Komendantowi Powiatowemu w Głogowie, że wśród swoich policjantów ma takich, na których zawsze można polegać – dodaje policjantka.

Satysfakcji z zachowania policjanta nie krył również Komendant Wojewódzki Policji we Wrocławiu nadinspektor Dariusz Wesołowski, który osobiście złożył na ręce sierżanta Filipa Jarzynki podziękowania.

– Jak powiedział Komendant to duma, że w naszych szeregach są policjanci, którzy z takim poświęceniem i profesjonalizmem wykonują swoją służbę i pozostają wierni słowom roty ślubowania. Naszemu koledze gratulujemy postawy godnej naśladowania i jesteśmy dumni, że jest szeregach Dolnośląskiej Policji – mówi mł. asp.. Aleksandra Pieprzycka Zespół Prasowy KWP we Wrocławiu.