Radna Powiatu Głogowskiego złożyła wniosek o budowę wiat na rowery w szkołach prowadzonych przez starostwo. Zarząd uznał wniosek za zasadny, ale nie zostanie zrealizowany.  Tego zadania nie uwzględniono w budżecie na 2021 rok.

Do zarządu powiatu wpłynął wniosek dotyczący budowy wiat na rowery w szkołach prowadzonych przez powiat. Wniosek zarząd uznał za zasadny, w związku z  pandemią realizacja została odroczona w czasie. Zarząd obiecał wrócić do tematu, gdy uczniowie rozpoczną naukę w systemie stacjonarnym.

–  Uczniowie coraz częściej przyjeżdżają do szkoły na rowerach. Niestety nie mają gdzie ich zostawić, aby zabezpieczyć przez zamoczeniem i ewentualnym uszkodzeniem elementów mechanicznych roweru.  W szkołach nie ma wiat na rowery –  mówi Danuta Płonek radna powiatowa. –Zarząd odpowiadając na nasz wniosek poinformował, iż do tematu wrócimy, gdy młodzież rozpocznie naukę stacjonarnie. Młodzież wróciła do szkół, ale nie ma kontynuacji tematu budowy wiat. Jeżeli chcemy zachęcić młodzież do korzystania z innych form aktywności fizycznej, jeżeli mamy na uwadze ekologię, ochronę środowiska to powinniśmy stworzyć odpowiednie warunki – dodaje radna.  

Zadaszony parking na rowery bardzo poprawiłby komfort korzystania z jednośladu. Rower pod wiatą nie niszczył by się w czasie deszczu czy śniegu.  Nie wiadomo jednak, kiedy zarząd wróci do tematu budowy wiat w szkołach.  

– W budżecie na 2021 rok nie przewidziano zadania inwestycyjnego polegającego na budowie wiat rowerowych na terenie szkół prowadzonych, podległych Powiatowi Głogowskiemu – mówi Łukasz Ławrowski Członek Zarządu.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here