Policjantka z Zespołu Profilaktyki Społecznej tym razem spotykała się z uczniami najmłodszych klas w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu. W trakcie zajęć rozmawiano o tym jak bezpiecznie dotrzeć do szkoły i wrócić do domu.

Policjantka spotkała się z dziećmi w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Przedmościu. Uczniowie najmłodszych klas, uczestniczyli w pogadance na temat bezpieczeństwa na drodze oraz ogólnych zasad bezpieczeństwa. Prowadząca zajęcia przypomniała dzieciom podstawowe zasady: jak przechodzić przez jezdnię i na co zwracać uwagę w drodze do szkoły i do domu, tak aby była ona bezpieczna.

– Jeszcze raz potwierdziło się, że wiedza dzieci jest na ten temat duża – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W pierwszych tygodniach roku szkolnego, policjanci szczególnym nadzorem obejmują szkoły i przyległe do nich ulice. Są to również miejsca, gdzie przez cały rok policja szczególnie dba o bezpieczeństwo. Apelujemy do kierowców aby w rejonach szkół zachowali zwiększoną ostrożność i jeździli z wielką wyobraźnią – dodaje policjantka.

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here