Ponad 200 tys. zł zainwestowano w remonty dróg na terenie gminy Kotla.  Nowe drogi za pieniądze pozyskane z programu rządowego są już w m. Zabiele, Krzekotówek i Kozie Doły.

W miejscowości Zabiele przebudowane zostały dwa odcinki drogi o nawierzchni tłuczniowej i szutrowej o długości 110 m i 71 m wraz z poboczem przepuszczalnym. W wyniku przebudowy odcinki zyskały nową nawierzchnię asfaltową i posiadają szerokość 3,50 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 108 594,28 zł i w całości sfinansowana została z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

Natomiast w miejscowości Krzekotówek przebudowana została droga o nawierzchni tłuczniowej o długości 150 m wraz z poboczem . W wyniku przebudowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową i posiada szerokość 3,50 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 71 306,30 zł i w całości  została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.

W miejscowości Kozie Doły przebudowana została droga o nawierzchni tłuczniowej i szutrowej o łącznej długości 85 m wraz z poboczem. W wyniku przebudowy odcinek zyskał nową nawierzchnię asfaltową i posiada szerokość 3,00 m. Łączna wartość inwestycji wyniosła 44 445,18 zł i w całości została sfinansowana z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych.