Policjanci Wydziału Kryminalnego zatrzymali dwóch mieszkańców powiatu głogowskiego w wieku 27 i 26 lat, podejrzanych o dokonanie włamania do namiotu magazynowego, a następnie kradzież z jego wnętrza klimatyzatorów oraz wyposażenia sanitarnego do łazienek na łączną kwotę 14.743,46 zł. Mienie częściowo zostało odzyskane.

Od 7 września do 3 października 2021 r., sprawcy działając wspólnie i w porozumieniu, w krótkich odstępach czasu, dokonali włamania do namiotu magazynowego poprzez przecięcie jednej ze ścian, po czym weszli do środka , skąd dokonali zaboru w celu przywłaszczenia klimatyzatorów oraz wyposażenia sanitarnego do łazienek. W wyniku kradzieży powstały straty w wysokości 14743,46 zł.

– Policjanci Wydziału Kryminalnego w toku wykonywanych czynności ustalili i zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o dokonanie w/w przestępstwa. Mienie zostało częściowo odzyskane. Mężczyźni przyznali się do zarzucanego im czynu – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.