Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy próbowali ukraść katalizator. Zostali przewiezieni do głogowskiej komendy i osadzeni w policyjnym areszcie. Jeden ze sprawców poszukiwany był do odbycia kary pozbawienia wolności.

Głogowscy policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który w pobliżu jednego z parkingów ma zaglądać pod samochody. Niezwłocznie udali się we wskazany rejon, aby potwierdzić zgłoszenie.

– Na miejscu ujawnili pojazd podniesiony już na lewarku, a obok rozrzucone narzędzia. W wyniku sprawdzenia okolicy zatrzymali 24 letniego mieszkańca powiatu nowosolskiego. Na miejscu mundurowi ujawnili samochód na obcych tablicach rejestracyjnych, którym poruszał się sprawca kradzieży – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski Oficer Prasowy  Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie – W toku dalszych czynności ustalili, że nie działał sam. Drugim sprawcą jest 31-latek, również mieszkaniec powiatu nowosolskiego. Mężczyzna uciekł do domu i zgłosił fikcyjną kradzież swojego pojazdu, którym razem przyjechali do Głogowa po katalizatory. Mężczyźni trafili do policyjnego aresztu – dodaje policjant.

Po sprawdzeniu i ustaleniu tożsamości okazało się, że 24 latek poszukiwany jest  do odbycia kary pozbawienia wolności w zakładzie karnym.