Rozpoczyna się kolejny etap realizacji projektów w ramach Budżetu Obywatelskiego. Zespół Konsultacyjny zakończył weryfikację wniosków złożonych przez mieszkańców Głogowa. 45 wniosków spełniających kryteria zostanie poddane pod głosowanie. Na realizację zadań w ramach BO jest 2,5 mln zł.

Głogowianie złożyli 51 wniosków do Budżetu Obywatelskiego. Zespół Konsultacyjny wybrał 45 wniosków, które spełniały wymogi.  Głogowianie od 2 listopada mogą głosować na 38 projektów majątkowych i 7 ogólnomiejskich. Wśród pomysłów, które zgłosili mieszkańcy jest m.in. budowa placów zabaw, siłowni pod chmurką, zagospodarowanie terenów przy kamienicach, montaż napisu „I love Głogów” na Bulwarze Nadodrzańskim, budowa Pump Trucku, stworzenie ogrodu deszczowego, postawienie ławek do karmienia i przewijania niemowląt, czy też stworzenie Parku kieszonkowego „Małpi gaj”, pola do mini golfa. Na realizację zadań w ramach Budżetu Obywatelskiego w budżecie miasta zarezerwowano 2,5 mln zł.

Okręg I – osiedle Chrobry, Kościuszki, Matejki  – 4 wnioski (zadania majątkowe),

Okręg II – Stare Miasto, Ostrów Tumski, Śródmieście – 8 wniosków (zadania majątkowe),

Okręg III – Piastów Śląskich, wschodnia część miasta – 9 wniosków (zadania majątkowe),

Okręg IV – Kopernik, Brzostów  – 4 wnioski (zadania majątkowe),

Okręg ogólnomiejski – 20 wniosków (w tym: 13 zadań majątkowych oraz 7 zadań niemajątkowych).

– W niektórych osiedlach miasta, mieszkańcy są bardzo konsekwentni. Robią etapami zagospodarowanie podwórka. Robią kolejne projekty, widać ich zaangażowanie każdego roku – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Jest 45 projektów, jest o co walczyć. Zachęcam do głosowania- dodaje prezydent. 

Mieszkańcy będą mogli głosować na wybrane projekty od 2 do 26 listopada. Głosowanie przeprowadzone będzie w formie elektronicznej za pomocą interaktywnego formularza lub w formie papierowej w wybranych miejscach: Urząd Miasta, Miejska Biblioteka Publiczna przy ul. Perseusza, Jedności Robotniczej, Mieszka I oraz Punkt Obsługi Mieszkańca w galerii Glogovia. Każdy mieszkaniec może zagłosować na dwa projekty:  jeden głos na zadanie majątkowe, a drugi na ogólnomiejskie.

Wszystkie projekty, odrzucone i przyjęte przez Zespół Konsultacyjny do realizacji znajdują się na stronie internetowej www.obywatel.glogow.pl/index.php/projekty-przyjete-i-odrzucone