45 wniosków  uzyskało akceptację Zespołu Konsultacyjnego. Głosowanie na zadania w Budżecie Obywatelskim od 2 listopada do 26 listopada .

W tym roku głogowski Budżet Obywatelski to 2,5 mln zł. Głogowianie złożyli kilkadziesiąt wniosków, z czego 45 zostało zaakceptowane przez Zespół Konsultacyjny. Od 2 do 26 listopada będzie można głosować na wybrane zadania. Wśród 45. wniosków wybranych przez Zespół Konsultacyjny są między innymi:  stworzenie ogrodu deszczowego i miejsca rekreacyjnego na terenie targowiska przy ul. B. Krzywoustego,  PSI PLAC ZABAW na terenie Parku Słonecznego, budowa wigwamu rekreacyjnego na placu po byłym basenie, O!Siłka – zewnętrzne atlasy treningowe w naszym mieście, stworzenie placu zabaw wraz z infrastrukturą towarzyszącą przy Przedszkolu Publicznym nr 15, wykonanie placu zabaw na terenie Parku 100 – Lecia Odzyskania Niepodległości,  MamBox – ławka do karmienia i przewijania niemowląt,  napis z nazwą miasta ,,Gł♡gów” – nowa turystyczna atrakcja,  edukacyjny plac zabaw z mini miasteczkiem ruchu drogowego.

Beata Sroka i Małgorzata Malec, organizatorki regularnych Eko spacerów w Głogowie złożyły do Budżetu Obywatelskiego  2022 dwa projekty: Zielone przystanki  projekt nr 1 w okręgu nr 2.  Drugi projekt nr 32 o zasięgu ogólnomiejski to Ogród deszczowy na targowisku przy Wałach Chrobrego.  

–  Obsadzenie przystanków roślinami wspomoże miejski ekosystem, dając ochłodę i cień w czasie letnich upałów. Przystanki stworzą zielone wyspy ożywiając przestrzeń miasta oraz działając korzystnie na odczucia mieszkańców względem najbliższego otoczenia. Podniosą komfort korzystania z komunikacji miejskiej. Przystanki będę obsadzone roślinami pnącymi oraz rabatowymi. Będą miały odpowiednie podłoże, które umożliwi dobre nawadnianie roślin. Przy ich realizacji wykorzystane zostaną elementy drewniane, donice i pergole – argumentują swoje projekty głogowianki –  Dzięki stworzeniu ogrodu deszczowego na terenie targowiska przy Wałach Chrobrego miejsce to zyska zupełnie nowy wygląd. Liczymy na to, że dzięki wprowadzonym zmianom znajdą się chętni producenci żywności, którzy będę regularnie sprzedawać swoje wyroby lub plony. Zależy nam na ożywieniu tego miejsca i “oddanie” go mieszkańcom, ponieważ położone jest w centrum miasta, a jego potencjał jest niewykorzystany. Naszym celem jest: nasadzenie tam krzewów, kwiatów i roślin pnących, wykorzystanie zadaszenia do zbierania wody opadowej, która będzie wykorzystywana do podlewania, pozostawienie części stanowisk sprzedażowych, na których mogłyby odbywać się regularnie targi lokalnej żywności, postawianie tam infrastruktury wypoczynkowej – stoły, ławy o stworzenie chodnikowego placu zabaw – dodają głogowianki.