Do jednostek OSP Dobrzejowice, Brzeg Głogowski, Kłoda i Kromolin trafił nowy sprzęt. Strażacy zostali wyposażeni nie tylko w mundury, rękawice i obuwie ale również w sprzęt pozwalający na sprawne i bezpieczne prowadzenie działań.

Jednostki OSP w gminie Żukowice wymagają systematycznego doposażania, aby były w stanie zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom. Wójt Gminy Żukowice przekazał nowo zakupiony sprzęt i materiały. Strażacy zostali wyposażeni nie tylko w mundury, rękawice i obuwie ale również w sprzęt pozwalający na sprawne i bezpieczne prowadzenie działań. Do jednostek OSP Dobrzejowice, Brzeg Głogowski, Kłoda i Kromolin trafiły między innymi węże, radiotelefony, mikrofonogłośniki, latarki, środki pianotwórcze, kamera termowizyjna, pilarka spalinowa, hydronetki, zestawy opatrunkowe, pompa zatapialna, pachołki drogowe, czy taśma ostrzegawcza.

– Środki finansowe na zakup nowego sprzętu oraz materiałów przeznaczone zostały z budżetu Gminy Żukowice oraz 40 000,00 zł przekazała Fundacja KGHM Polska Miedź. Łączna wartość przekazanego sprzętu to kwota blisko 50.000,00 zł – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice. – Zakupiony sprzęt znacząco podniesie bezpieczeństwo i efektywność prowadzonych działań strażaków ochotników oraz mieszkańców gminy – dodaje wójt.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here