Głogowscy policjanci wydziału prewencji zatrzymali 17 – latka podejrzanego o kradzież alkoholu i wybicie szyby w sklepie. Podejrzany usłyszał już zarzuty uszkodzenia mienia o łącznej wartości ponad 4000 złotych. Sprawca okazał się osobą poszukiwaną w związku z ucieczką z ośrodka dla nieletnich. Sprawa znajdzie swój finał w sądzie.

Policjanci zostali poinformowani o mężczyźnie, który wybił szybę w jednym z głogowskich sklepów. Osobą wskazaną przez pracownika sklepu miał być mężczyzna, który tego samego dnia dokonał już kradzieży alkoholu. Mężczyzna miał wrócić po kradzieży i wszcząć awanturę podczas, której chwycił za kostkę brukową i wybił szybę o wartości ponad 4000 zł.

– Sprawca podczas całego zajścia skaleczył się wybijając szybę. Policjanci ustalili miejsce przebywania mężczyzny, który ukrył się u swojego brata. Jego obecność w domu potwierdziły plamy krwi przed budynkiem i na klamce drzwi wejściowych. Mundurowi zatrzymali mężczyznę, którym okazał się  17-latek poszukiwany przez policję do ośrodka dla nieletnich, z którego wcześniej uciekł. Został on przewieziony do głogowskiej komendy i zatrzymany w policyjnej izbie zatrzymań  – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Sprawa znajdzie swój finał w sądzie, a poszukiwany trafi ponownie do ośrodka dla nieletnich.

           

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here