Martyna Kierczyńska  19-letnia mieszkanka m. Czerna gmina Żukowice, Zawodniczka Legionu Głogów wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w Kicboxingu.

Martyna Kierczyńska  19-letnia mieszkanka Czernej, była wyjątkowym gościem XXXIII Sesji Rady Gminy Żukowice.   Martyna Kierczyńską jest zawodniczką Legionu Głogów. Od wielu lat trenuje sporty walki.  23 października br. we Włoszech wywalczyła tytuł Mistrzyni Świata w Kicboxingu. W finale mistrzostw pokonała rywalkę z Finlandii.  Zawodniczka Legionu Głogów pomimo młodego wieku jest już utytułowaną zawodniczką. Mistrzyni Świata w kategorii K-1 na ringu, w ubiegłych latach zdobyła m.in. zasłużony tytuł Mistrzyni Polski i Europy.

– Jest nam niezmiernie miło, że wśród naszych mieszkańców są osoby, które posiadają tak ogromną pasję w życiu. Z dumą i podziwem zerkamy na Martynę, która swoją postawą udowadnia, że ciężka praca i wytrwałość w dążeniu do celu pozwalają spełniać marzenia i są powodem do poczucia ogromnej satysfakcji – mówił Krzysztof Wołoszyn, Wójt Gminy Żukowice.

Przewodniczący Rady Gminy wraz z Wójtem wręczyli Martynie upominek, składając jednocześnie gratulacje i życzenia dalszych sukcesów.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here