O zdobyciu Annapurny i mini koncert gitarowy w wykonaniu Mariusza Sprutty  3 grudnia 2021 r. o godz. 18:00 w bibliotece przy ul. Jedności Robotniczej 15.

3 grudnia z głogowianami spotka się podróżnik Mariusz Sprutty. Opowie o zdobyciu Annapurny. W programie wspomnienia i opowieści na przezroczach w 30 rocznicę wyprawy na południową ścianę Annapurny I (8091 m n.p.m.) oraz o innych wyprawach w Himalaje i Karakorum oraz recital muzyczny na gitarę i głos.

Mariusz Sprutta – urodzony w Wągrowcu, żyje i pracuje w Poznaniu. Studiował Geologię Glacjalną oraz Geomorfologię i Paleogeografię Czwartorzędu na Uniwersytecie im. Adama Mickiewicza w Poznaniu. Po studiach wyjechał do Azji, w której spędził blisko 10 lat, mieszkając, zwiedzając i poznając takie kraje jak Nepal, Indie, Pakistan, Bangladesz, Tajlandia, Malezja, Singapur i Indonezja. Geolog, speleolog, polarnik, taternik i himalaista, który – poza górami Polski, Alpami i Spitsbergenem – wspinał się w Turcji, Nepalu, Indiach, Tybecie i Pakistanie (w Himalajach i Karakorum na siedmiu ośmiotysięcznikach). Zdobył dwa ośmiotysięczniki: Annapurna I (8091 m n.p.m.) i Gaszerbrum II (8035 m n.p.m.), oba samotnie, bez tlenu, a ten drugi w stylu alpejskim. Jest czynnym muzykiem grającym muzykę inspirowaną tradycją celtycką okraszoną jazzem, funkiem i chill-outem (JRM – Jig Reel Maniacs),  fascynatem i znawcą whisky single malt. W podróżach – oprócz bliskich relacji z towarzyszami wypraw i wspinaczek – zainteresowany muzyką, językiem, medycyną, kulinariami i destylatami, psychologią oraz wieloma innymi elementami kultury i sztuki.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here