Gmina Kotla pozyskała105 tys. zł w ramach rządowego Programu Laboratoria Przyszłości. Pozyskane pieniądze przeznaczone mają zostać m. in. na zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni technicznych.

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech.  Złożony przez gminę Kotla wniosek na łączną kwotę 105 tys. zł został rozpatrzony pozytywnie. Środki trafić mają do Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli.

– To kolejny zastrzyk finansowy z przeznaczeniem na wyposażenie pracowni dla naszej szkoły. Laboratoria Przyszłości zakłada stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone  w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań. Pozyskane pieniądze przeznaczone mają zostać m. in. na zakup nowoczesnego wyposażenia pracowni technicznych, w naszej szkole powstaną stanowiska narzędziowe, kuchenne  i robótek ręcznych- mówi Łukasz Horbatowski Wójt Gminy Kotla.