Głogowscy policjanci zatrzymali 22- letniego głogowianina, który grożąc nożem  29- letniej pracownicy pubu zabrał jej telefon komórkowy, dowód osobisty i kartę bankomatową.

Zdarzenie miało miejsce w jednym z głogowskich pubów. 22 – letni głogowianin wszedł do wnętrza Pubu, trzymał w ręce nóż skierowany w stronę 29 – letniej pracownicy.

– Drugą ręką natomiast sięgnął w stronę wnętrza lady i dokonał kradzieży telefonu komórkowego. Następnie rzucił na ladę trzymany nóż i wybiegł z lokalu. Jak się okazało w etui telefonu znajdował się dowód osobisty kobiety oraz karta bankomatowa, którą po nie długim czasie sprawca wykorzystał do uiszczenia zapłaty na stacji paliw – mówi sierż. szt. Emilia Reguła p.o. oficera prasowego  Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – W działaniach pościgowych za sprawcą brali udział również policjanci nie będący w tym dniu w służbie z Wydziału Kryminalnego oraz Przewodnik psa służbowego ze stanu KMP Wrocław – dodaje policjantka.

Sprawca ostatecznie został zatrzymany przez policjantów Wydziału Ruchu Drogowego. Mężczyzna w chwili zatrzymania przyznał się do popełnienia innych przestępstw przeciwko mieniu. Prokurator przedstawił podejrzanemu 4 zarzuty za popełnione przestępstwa oraz wystąpił z wnioskiem o areszt.