Zakład Ubezpieczeń Społecznych organizuje szkolenia on-line.  Najbliższe dotyczyć będzie najnowszych zmian w przepisach od 1.01.2022 r. – zmiany w składce na ubezpieczenie zdrowotne oraz zmiany w podatkach. Szkolenie dla księgowych pod hasłem „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r.”

Składki na nowych zasadach, warto zapytać u źródła. ZUS zaprasza wszystkie osoby, które szukają wsparcia w wyjaśnieniu zmian w rozliczaniu składek na zabezpieczenie społeczne.

– Nasi klienci mają mnóstwo pytań dotyczących tego jak obliczyć składkę na ubezpieczenie zdrowotne czy tego jak często składać dokumenty rozliczeniowe i to jest zaproszenie właśnie dla nich – mówi Iwona Kowalska –Matis regionalna y rzecznik prasowy ZUS na Dolnym Śląsku. – Zawsze najlepiej spytać naszych ekspertów niż bazować na niesprawdzonych informacjach, które ktoś udostępnił w Internecie – dodaje rzeczniczka.  

Wszystkie konsultacje i szkolenia są całkowicie bezpłatne. Legnicki Oddział Zakładu Ubezpieczeń Społecznych (ZUS) wspólnie z Krajową Administracją Skarbową (KAS) przygotował pakiet wsparcia dla przedsiębiorców. W najbliższym czasie zorganizowane zostanie  szkolenia przez Internet (webinaria).

Najbliższe terminy webinariów:

Trzy szkolenia: 28 stycznia, 31 stycznia i 2 lutego 2022 r.- każdorazowo  o godz. 10:00- szkolenie on-line „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r. – zmiany w składce na ubezpieczenie zdrowotne oraz zmiany w podatkach” (platforma WebexEvents). Szkolenie organizują: pracownicy legnickiego Oddziału ZUS oraz pracownicy Krajowej Administracji Skarbowej. Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/trzy-szkolenia-on-line-zus-i-kas-dot_-najnowszych-zmian-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-polski-lad-/4390894

Zapisy prowadzi ZUS.

9 lutego, od godz. 10:00,na platformie ClickMeeting – webinar dla środowiska księgowych: „Najnowsze zmiany w przepisach od 1.01.2022 r.” Wydarzenie jest wspólnym projektem Stowarzyszenia Księgowych w Polsce Oddziału Okręgowego w Legnicy oraz Oddziału ZUS w Legnicy. Szczegóły pod linkiem https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/webinar-najnowsze-zmiany-w-przepisach-od-1_01_2022-r_-dot_-polskiego-ladu-/4386035 Zapisy prowadzi Stowarzyszenie Księgowych na swojej stronie internetowej.

Lista szkoleń on-line będzie sukcesywnie uzupełniana o dalsze wydarzenia – prosimy śledzić stronę zus.pl,zakładkę „szkolenia i wydarzenia” https://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia (należy wybrać Oddział Legnica).

Swoim klientom ZUS zapewnia także: indywidualną opiekę dla przedsiębiorców w placówkach ZUS i KAS – w najbliższy poniedziałek 24 stycznia w placówkach ZUS w Legnicy, Bolesławcu, Lubinie i Głogowie odbędą się dyżury pracowników KAS: w godz. od 9.00 do 17.00.  Cykl poniedziałkowych dyżurów telefonicznych ekspertów ZUS– 24 stycznia, 31 stycznia, 7 lutego i 14 lutego, w godzinach 15.00-17.00 (infolinia lokalna pod nr. tel. 76 876 43 80). Szczegóły pod linkiemhttps://www.zus.pl/o-zus/kalendarium/szkolenia/-/event/1/cykl-dyzurow-telefonicznych-ekspertow-zus-dot_-polskiego-ladu/4386115