Nareszcie pacjenci głogowskiego szpitala mogą leczyć się w bardzo dobrych warunkach, na oddziale gdzie jest potrzebny sprzęt o wysokiej jakości, jasne i przestronne sale i sanitariaty. Dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Głogów oddział wewnętrzny został zmodernizowany. 

O remoncie oddziału wewnętrznego w głogowskim szpitalu zabiegano już od wielu lat. Braki finansowe nie pozwoliły na wcześniejsze zmiany. Dzięki wsparciu Gminy Miejskiej Głogów oddział wewnętrzny, na którym jest 48 łóżek a rocznie hospitalizowanych jest ponad dwa tysiące pacjentów, w większości osoby starsze, został odnowiony, zaopatrzony w potrzebny sprzęt i sanitariaty. Dzięki modernizacji poprawił się komfort leczenia.  Odczują to nie tylko pacjenci ale i personel medyczny.

– Jest to kolejna duża inwestycja w głogowskim szpitalu, która służyć będzie pacjentom. Koszt całego przedsięwzięcia to ponad 5 mln zł – mówi Jeremi Hołownia Wicestarosta Głogowski. – Oddanie w pełni wyremontowanego według najnowszych standardów i wyposażonego w nowoczesny sprzęt Oddziału Chorób Wewnętrznych , który jest największym oddziałem w naszym szpitalu, sprawi że pacjenci będą leczeni w bardzo dobrych warunkach, a personel będzie korzystał z najnowocześnieszego sprzętu i aparatury. Cieszymy się z inwestycji, która mimo pandemii została oddana w terminie. Od  jutro pacjenci będą przeniesieni do nowych,  świeżo wyremontowanych sal. Taka inwestycja nie zostałaby zrealizowana bez wsparcia Gminy Miejskiej Głogów, która na ten cel przekazała dotację w wysokości 3,8 mln zł. Za to wsparcie pragnę bardzo gorąco podziękować Prezydentowi Rafaelowi Rokaszewiczowi i Radzie Miasta – dodaje wicestarosta.

Na Oddziale Chorób Wewnętrznych leczeni i diagnozowani są pacjenci, którzy mają problemy z układem oddechowym, naczyniowo-sercowym, układu moczowego i pokarmowego. Znaczny odsetek chorych stanowią pacjenci z cukrzycą, schorzeniami tarczycy, chorobami hematologicznymi, nowotworowymi i neurologicznymi.