30 – letni głogowianin nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna pomimo pościgu, wyraźnych sygnałów dźwiękowych i świetlnych, usiłował uciec policyjnemu patrolowi. Kierowca był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień do kierowania.

2 lutego około godziny 09:00, na jednej z ulic naszego miasta, policyjny patrol usiłował zatrzymać do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki Deaevo Lanos. Kierowca nie zamierzał się zatrzymać i przyspieszył, próbował zmylić policyjny pościg.

– Policjanci natychmiast podjęli pościg pomimo wyraźnych  sygnałów  dźwiękowych  oraz  świetlnych kierowca nie reagował i uciekał. Do pościgu włączone zostały inne patrole policji – mówi sierż. szt. Marika Hofmańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.  – Funkcjonariusze  utworzyli na drodze  blokadę celem udaremnienia dalszej ucieczki sprawcy stwarzającego realne zagrożenie w ruchu drogowym. Mężczyzna próbując ominąć stojący oznakowany  radiowóz stracił panowanie nad pojazdem i uderzył w niego – dodaje policjantka.

Po zatrzymaniu 30-letniego kierowcy okazało się, że jest osobą poszukiwaną w związku z licznymi kradzieżami z włamaniem na terenie powiatu głogowskiego i polkowickiego. Kierowca był pod wpływem narkotyków i nie miał uprawnień do kierowania.