W kolejnym roku szkolnym uczniowie polkowickiego Zespołu Szkół zagrają na nowym boisku. Na ostatniej sesji rady powiatu zdecydowano o zwiększeniu środków na wykonanie wielofunkcyjnego boiska przy tej placówce. Wartość całego zadania to około 1,5 mln złotych.

O tej inwestycji w polkowickim Zespole Szkół mówiło się już od zeszłego roku, kiedy to powiat polkowicki pozyskał środki zewnętrzne z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych oraz Funduszu Rozwoju Kultury Fizycznej. Jednak z uwagi na szalejące ceny na rynku, finansowanie tej inwestycji musi zostać zwiększone, stąd jednogłośna decyzja radnych podczas ostatniej sesji.

– Jestem niezmiernie wdzięczny wszystkim radnym za pełne wsparcie i zrozumienie dla tej ważnej inwestycji. Jesteśmy zgodni, że rozwój kultury fizycznej wśród młodego pokolenia jest w dzisiejszych czasach bardzo ważny – mówi Jan Wojtowicz, wicestarosta polkowicki.

Wielofunkcyjne boisko ma powstać na terenach przyszkolnych obiektów sportowych Zespołu Szkół. Zmodernizowane też zostanie istniejące boisko. Z pewnością będzie to miejsce do rozwoju sportów drużynowych tj. siatkówki czy koszykówki, które są popularne i lubiane przez młodzież. Z inwestycji sportowej cieszyć się będą mogli wszyscy mieszkańcy, gdyż takie obiekty były i nadal będą dostępne dla wszystkich. Nawierzchnia wykonana zostanie z syntetycznych materiałów, co posłuży kolejnym pokoleniom uczącym się w polkowickiej szkole.

Umowa na wykonanie zadania zostanie wkrótce podpisana, a boisko będzie gotowe jeszcze tej jesieni. Wartość całego zadania to około 1,5 mln złotych.