Policjanci Wydziału Prewencji zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy ukradli katalizator z samochodu. Mężczyźni zostali przewiezieni do głogowskiej komendy i zatrzymani w policyjnym areszcie. Katalizator został odzyskany i trafi do właściciela.

Głogowscy policjanci zostali poinformowani o kradzieży katalizatora przy jednym z parkingów.

– Na miejscu pojawił się patrol policyjny, który rozpoczął czynności zmierzające do ustalenia sprawców kradzieży i odzyskania utraconego mienia. W miejscu skradzionego katalizatora znajdował się monitoring – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Policjanci podczas przeglądania zapisu z kamer rozpoznali znane im osoby, notowane za inne przestępstwa. Mundurowi udali się w rejon zamieszkania jednego ze złodziei, gdzie zatrzymali go podczas próby wejścia do  swojego mieszkania.

– Policjanci ujawnili narzędzia, którymi mężczyzna odciął katalizator. Chwilę później w ręce policjantów wpadł drugi ze sprawców wraz ze skradzionym katalizatorem. To znani z różnych przestępstw mieszkańcy Głogowa w wieku 22 i 23 lat. Po wykonaniu czynności zatrzymani trafili do policyjnego aresztu. Teraz odpowiedzą za kradzież – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer Prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.