Wielkimi krokami zbliża się okres wakacji. Dzieci wyruszą na letni wypoczynek. W trosce o ich bezpieczeństwo należy zadbać, aby pojazdy którymi się poruszają były sprawne, aby kierowcy wypoczęci siadali za kółkiem. Policja przeprowadzi kontrole, w tym celu należy powiadomić o terminie wyjazdu i miejscu skąd pojazd wyruszy.

W związku ze zbliżającym się okresem wakacyjnym, na drogach możemy spodziewać się zwiększonego ruchu pojazdów, w szczególności autobusów przewożących dzieci oraz młodzież na wycieczki i letni wypoczynek. W celu zapewnienia bezpieczeństwa podróżnym wyjeżdżającym na wakacje, dolnośląscy policjanci prowadzić będą wzmożone kontrole pojazdów na trasach wylotowych z miast i głównych ciągach komunikacyjnych województwa. Jeśli natomiast ktoś będzie miał wątpliwości co do stanu technicznego autokaru, którym w podróż wyrusza on bądź jego bliscy, może sprawdzić pojazd, jak i kierowcę – jego stan trzeźwości oraz uprawnienia – w stałym punkcie kontroli.

Przypominamy, że wzorem lat ubiegłych dolnośląscy policjanci uruchamiają stałe punkty kontroli autobusów wyjeżdżających z uczestnikami letniego wypoczynku. Kontrole autokarów w poszczególnych powiatach Dolnego Śląska można też umówić po wcześniejszym kontakcie telefonicznym z właściwą jednostką Policji. Szczegółowe informacje na ten temat znajdują się w załączonym wykazie punktów kontroli autobusów.

Poza tym każdy rodzic wysyłający dziecko na wycieczkę lub kolonię, czy też organizator takiego wyjazdu może skorzystać z e-usługi “Bezpieczny autobus”. Przy jej pomocy można sprawdzić, czy autokar, który będzie przewoził nasze pociechy, jest sprawny i dopuszczony do ruchu oraz czy posiada aktualne ubezpieczenie OC. Do skorzystania z usługi wystarczy numer rejestracyjny pojazdu i znajomość adresu: https://bezpiecznyautobus.gov.pl

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj