Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, tak jak zawsze w okresie wakacji, prowadzić będą wzmożoną kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek. Organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego tel. 47 874231, 47 874232 lub dyżurnego KPP Głogów tel. 47 8742200 poprosić o kontrolę autobusu.

Rozpoczynają się wakacje. To czas letniego wypoczynku, okres wyjazdów dzieci i młodzieży na kolonie i obozy. Czas ten wiąże się także z licznymi prośbami rodziców, opiekunów, nauczycieli i przewoźników o policyjne kontrole autobusów, którymi przewożone są dzieci.

Wieloletnie doświadczenie policjantów wskazuje, że kontrola autokarów, ich stanu technicznego oraz kierowców, pozwoliło uniknąć wielu trudnych sytuacji, kłopotów z dojazdem na miejsce wypoczynku a nawet potencjalnych tragedii. Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Głogowie, tak jak zawsze w okresie wakacji, prowadzić będą wzmożoną kontrolę autokarów przewożących dzieci i młodzież na wypoczynek.

– W przypadku wyjazdu autokaru z Głogowa, organizator wypoczynku lub rodzice dzieci mogą zasygnalizować ten fakt telefonicznie z wyprzedzeniem co najmniej 1-2 dniowym, dzwoniąc do Wydziału Ruchu Drogowego tel. 47 874231, 47 874232 lub dyżurnego KPP Głogów tel. 47 8742200 – mówi st.asp. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

WCZEŚNIEJSZE ZGŁOSZONY TERMIN WYJAZDU, UŁATWI POLICJI ZAPLANOWANIE W ODPOWIEDNIM CZASIE  KONTROLĘ AUTOKARU.

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj