Do remizy jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Brzegu Głogowskim trafił nowy średni samochód ratowniczo – gaśniczy marki IVECO Eurocargo. Na zakup samochodu złożyli się : NFOŚiGW/WFOŚiGW,M SWiA, Fundacja KGHM Polska Miedź S.A, Powiat Głogowski oraz gmina Żukowice. Wartość auta to kwota blisko 850.000,00 zł.

Pojazd ratowniczo – gaśniczy marki IVECO Eurocargo, który trafił do OSP w Brzegu Głogowskim,  posiada napęd 4×4, sześcioosobową kabinę, silnik o mocy 320 KM, zbiornik na wodę o pojemności 3500 l oraz na pianę gaśniczą o pojemności 350 l. Dotychczas jednostka dysponowała wysłużonym pojazdem marki STAR z 1994 r.

– Starania o zakup nowego samochodu dla OSP w Brzegu Głogowskim trwały od długiego czasu. Dzięki wielu staraniom samorządu gminnego, rozmowom Wójta Gminy Żukowice z Komendantami Państwowej Straży Pożarnej na szczeblu państwowym, wojewódzkim i powiatowym, a także pozyskanym dotacjom, udało się sfinalizować zakup nowego auta ratowniczo – gaśniczego – mówi Krzysztof Wołoszyn Wójt Gminy Żukowice.

Z nowego pojazdu cieszą się nie tylko druhowie z Brzegu Głogowskiego. W dniu przyjazdu nowego wozu pod remizą zebrali się mieszkańcy gminy, druhowie z lokalnych jednostek oraz sympatycy OSP.

OSP Brzeg Głogowski to jednostka prężnie działająca na terenie gminy Żukowice, a także powiatu głogowskiego. Nowy samochód ratowniczo – gaśniczy w zdecydowany sposób wpłynie na zwiększenie gotowości bojowej jednostki oraz przyczyni się do wzrostu efektywności prowadzonych działań.

Zakup średniego samochodu ratowniczo – gaśniczego dla jednostki OSP w Brzegu Głogowskim dofinansowano ze środków: NFOŚiGW/WFOŚiGW w kwocie 325 000 zł, MSWiA w kwocie 240 000 zł, Fundacji KGHM Polska Miedź w kwocie 100 000 zł, Powiatu Głogowskiego w kwocie 30 000 zł oraz budżetu gminy Żukowice w kwocie 142 630 zł. Wartość auta to kwota blisko 850.000,00 zł.