Jest znacznie lepiej niż w roku poprzednim. Egzaminem dojrzałości nie poradziło sobie około 21 proc. maturzystów. Najwięcej problemów z uzyskaniem wymaganych 30 proc. punktów sprawiła zdającym matematyka.

To najlepsze wyniki matur w Powiecie Głogowskim od 5 lat. Tegoroczną maturę zdało ponad 78 % uczniów. To znacznie więcej niż rok temu  tak dobrego wyniku nie było od 5 lat. Tegoroczni maturzyści pobili rekord. Do matury podeszło 702 uczniów ( 143 uczniów I LO, 97 uczniów II LO, 49 uczniów ZSJW-III LO, 84 uczniów ZSJW-Tech. nr 1, 32 uczniów ZSTiO Tech. nr 2, 111 uczniów Zespołu Szkół Politechnicznych, 105 uczniów ZSE, 35 uczniów ZSSiB, 46 uczniów ZSPiB). Z egzaminem dojrzałości nie poradziło sobie około 21 proc. maturzystów. Część osób, która nie zdała jednego przedmiotu, ma jeszcze szansę na poprawkę w tym roku. Dotyczy to 131 maturzystów. Tylko 19 osób nie zdało egzaminu maturalnego z więcej niż jednego przedmiotu, a więc maturę może poprawić dopiero za rok.

Najwięcej problemów z uzyskaniem wymaganych 30 proc. punktów sprawiła zdającym matematyka. W tym roku do matury przystąpili absolwenci, którzy w dużej części kształcili się w warunkach zagrożenia epidemicznego i stanu epidemii koronawirusa. Szkoły Powiatu Głogowskiego były doskonale przygotowane do nauczania zdalnego i dołożyły wszelkich starań, aby jak najlepiej przygotować tegorocznych maturzystów do egzaminów, ale i młodzież bardzo poważnie podeszła do nauki, koncentrowała się na przygotowaniach do egzaminu dojrzałości.

– Serdecznie gratuluję  maturzystom wyników. Życzę Wam wszystkim dostania się na wymarzone kierunki studiów.  Ufam, że absolwenci, których w sierpniu czeka poprawka poświęcą wakacje na naukę i na egzaminach poprawkowych będą doskonale przygotowani i osiągną sukces. Tym spośród z Was, którym w tym roku matura nie poszła – głowa do góry, za rok na pewno będzie lepiej. Trzymam za Was wszystkich mocno kciuki – mówi Jarosław Dudkowiak Starosta Głogowski. – Drodzy Maturzyści, dla wielu z Was dobre wyniki z matury to przepustka na wybrane przez Was studia. Tak dobry wynik jest wypadkową wielu czynników. Do wiedzy, umiejętności i sukcesów, nie dochodzi się na skróty. Najważniejszym elementem przygotowania do egzaminu dojrzałości jest codzienna, sumienna i wytrwała praca. Serdecznie gratuluję również nauczycielom, którzy Was przygotowali oraz wspierającym kochane dzieci rodzicom. Jestem pewny, że Wasze osiągnięcia to dla nich źródło największej radości – dodaje starosta.