5 kompletnie wyposażonych zestawów do prowadzenia zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci i młodzieży do pogotowia przekazała  Fundacja Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy.

Paramedica Polska, w imieniu Fundacji Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy przekazała legnickiej jednostce pogotowia ratunkowego 5 kompletnie wyposażonych zestawów do prowadzenia zaawansowanych zabiegów resuscytacyjnych u dzieci i młodzieży. Na wyposażeniu znajdują się między innymi: pulsoksymetr z kompletem czujników pediatrycznych, ssak ręczny, worki samorozprężalne (dedykowane do wieku), wkrętarka doszpikowa z kompletem igieł, ciśnieniomierz z makietami pediatrycznymi, stetoskop pediatryczny, zestaw do zabezpieczania urazów, zestaw do przyrządowego i bezprzyrządowego udrażniania dróg oddechowych (laryngoskopy, rurki intubacyjne, rurki i maski krtaniowe, kleszcze Magilla, rurki ustno gardłowe), zestaw do injekcji i wkłuć, sprzęt jednorazowy, nożyce ratunkowe Leatherman Multitool Raptor. Torby te znajdą się niebawem na wyposażeniu specjalistycznych Zespołów Ratownictwa Medycznego Pogotowia Ratunkowego w Legnicy

– Pragniemy podziękować Fundacji Jurka Owsiaka za wkład w bezpieczeństwo naszych, tym razem najmniejszych pacjentów. Wartość przekazanego sprzętu to około 150 tysięcy złotych – mówi Szymon Czyżewski, ratownik medyczny, Rzecznik prasowy.