Ponad 20 milionów dla gmin i powiatu głogowskiego. Gminy otrzymają od 2,9 mln zł, powiaty od 6,1 mln zł, a województwa od 32,7 mln zł.

Wzrost cen nośników energii i globalna inflacja wpływają negatywnie na sytuację ekonomiczno-finansową gospodarstw domowych oraz na sektor finansów publicznych, w tym jednostki samorządu terytorialnego.

– Jako rząd Prawa i Sprawiedliwości wsłuchaliśmy się w głos samorządowców i podjęliśmy decyzję o dodatkowym wsparciu Jednostek Samorządu Terytorialnego w realizacji ich zadań publicznych. 23 sierpnia 2022 r. Rada Ministrów przyjęła projekt ustawy o dodatkowym zastrzyku finansowym dla samorządów – mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP.

13,7 mld zł m. in. na zakup źródeł energii, ciepła i inne cele wybrane przez samorządy. Gminy otrzymają od 2,9 mln zł, powiaty od 6,1 mln zł, a województwa od 32,7 mln zł.

– Dzięki dodatkowym środkom samorządy będą mogły sprawniej realizować zadania własne i ograniczyć koszty zakupu ciepła dla mieszkańców i odbiorców energii związanych z administracją terytorialną –  mówi Wojciech Zubowski Poseł na Sejm RP.