Policjanci z Rewiru Dzielnicowych zatrzymali sprawce rozboju na 14 – letnim mieszkańcu Głogowa. Sprawcą okazał się 15 latek, który zaatakował swoją ofiarę na jednym z głogowskich osiedli. Na swoim koncie ma jeszcze inne przestępstwa, za które odpowie przed Sądem Rodzinnym dla Nieletnich.

14 – latek czekając na autobus został zaatakowany przez 15 letniego mieszkańca Głogowa, który bez wyraźnego powodu używając przemocy doprowadził go do bezbronności i zabrał telefon komórkowy wart blisko 1500 zł.

– Chłopak oddalając się z miejsca przestępstwa zagroził, że jeżeli poszkodowany pójdzie za nim to zostanie pobity – mówi asp.sztab. Łukasz Szuwikowski Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Na miejscu pojawił się patrol policji, który w wyniku sprawdzenia okolicy zatrzymał sprawcę rozboju. 15 – latek został przewieziony do głogowskiej komendy. Podczas wykonywanych czynności okazało się, że sprawca ma na swoim koncie jeszcze jeden rozbój, którego dopuścił się w lipcu b.r. również na osobie nieletniej. Chłopak usłyszał zarzut rozboju, a z uwagi na swój wiek, został umieszczony w Policyjnej Izbie Dziecka. O jego dalszym losie zdecyduje Sąd Rodzinny.