Budowa TBS nr 18 już zakończona. Prezydent Głogowa Rafael Rokaszewicz wręczył klucze rodzinie, która zamieszka w tym bloku. Na liście osób oczekujących na mieszkania w ramach TBS jest około 600 rodzin.

Kolejny Budynek TBS na osiedlu Śródmieście został oddany do użytkowania. Prezydent Miasta jednej z rodzin wręczył  klucze do ich własnego M.

– Jest duże zainteresowanie mieszkaniami w TBS. Na rozpatrzenie czeka jeszcze 600 wniosków – mówi Rafael Rokaszewicz Prezydent Głogowa. – Przestrzeń koszarowa zostanie zrewitalizowana. Nie kończymy jeszcze inwestycji w tym miejscu. Budynek koszarowy, który stoi obok jest  przebudowujemy na mieszkania komunalne. Nowe inwestycje będą także na osiedlu Żarków. Powstanie budynek TBS nr 19 i 20 – dodaje prezydent.

W budynku powstały 32 lokale mieszkalne, 6 mieszkań 2-pokojowych,
26 mieszkań 3-pokojowych, występują dwa warianty mieszkań 3-pokojowych
z wydzieloną kuchnią oraz z aneksem kuchennym w pokoju dziennym. Mieszkania na 1, 2 i 3 piętrze mają balkony. Z pokoju dziennego mieszkań na parterze możliwe jest wyjście bezpośrednio na zewnątrz budynku na przylegającą do niego zieleń. Wybudowano klasyczne rozkładowe mieszkania dostosowane do potrzeb rodzin z dziećmi oraz osób starszych i niepełnosprawnych. Budynek swoją formą nawiązuje do dotychczasowej zabudowy tego miejsca tj. budynków koszarowych i była wydawana przez konserwatora zabytków decyzja konserwatorska.

BS Głogów przekazuje najemcom mieszkania w pełni wykończone – w standardzie „pod klucz” tak, aby można w nich od razu zamieszkać. Wszystkie pomieszczenia mają wygładzone i pomalowane na biało ściany i sufity oraz zamontowane niezbędne gniazda i włączniki. Na podłogach w pokojach i przedpokoju położone są panele. Kuchnie wyposażone są w kuchenki elektryczne, zlewozmywaki ze stali nierdzewnej oraz baterie. W łazienkach zmontowane są: wanna, umywalka, kompakt, armatura. Ściany łazienkowe wyłożone glazurą, a na podłodze położona terakota. Mieszkania są wyposażone w okna pcv oraz parapety zewnętrzne i wewnętrzne. Podłoga balkonu pokryta jest gresem. Ogródki w mieszkaniach parterowych obsadzone są tujami. Wejście do klatki zabezpiecza domofon,
a wejście do domu – wzmacniane drzwi zewnętrzne z zamkiem patentowym. Zastosowano również monitoring wizyjny wokół budynku. Trawa, drzewa i krzewy posiadają automatyczny system nawadniania.

Przy budynku TBS nr 18 posadzone zostaną drzewa szlachetnych gatunków,  nasadzenia zostaną wykonane do końca listopada 2022 roku (ilość drzew 19).
Montaż finansowy zrealizowanej inwestycji: Gmina Miejska Głogów – 2.000.000,00 złotych; Fundusz Dopłat Banku Gospodarstwa Krajowego – 2.117.555,31 zł – grant;
 Rządowy Program Rozwoju Mieszkalnictwa – 830.200,00 zł. – wsparcie finansowe; Partycypacja przyszłych Najemców – 1.100.000,00 zł; Kredyt z Banku Gospodarstwa Krajowego w wysokości 3.100.000,00 złotych z Programu wspierania społecznego budownictwa czynszowego. Wartość końcowa zrealizowanych robót budowlanych to 9.124.641,77 zł brutto.