Policjanci apelują do kierowców o zachowanie szczególnej ostrożności w okolicach lasów, ale także łąk i pól, gdzie na drogę często wychodzą dzikie zwierzęta.

Policjanci przypominają o znakach ostrzegawczych – „Uwaga dzikie zwierzęta”, które nie przez przypadek ustawione są w miejscach, gdzie występują takie zagrożenia.

–  Lekceważąc znaki drogowe ostrzegające o miejscach, gdzie dzikie zwierzęta przekraczają drogę, narażamy się na duże niebezpieczeństwo – mówi asp. szt. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.- W przypadku zderzenia z dzikiem czy jeleniem należy się liczyć z poważnym uszkodzeniem pojazdu. Do takich sytuacji najczęściej dochodzi wieczorem i wczesnym rankiem, szczególnie teraz jesienią- dodaje policjant.

Zwierzęta mogą również pojawić się w terenie zabudowanym.

– Jeśli zobaczysz przebiegające  przez drogę zwierzę bądź czujny, zwolnij i jedź ostrożnie. Pamiętaj, że sarny, jelenie i dziki żyją w stadach i za pojedynczym osobnikiem mogą podążać kolejne – mówi asp. szt. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

 

Policja apeluje: Jeżeli dojdzie do zdarzenia z udziałem dzikiej zwierzyny: zjedź na pobocze, włącz światła awaryjne, zabezpiecz miejsce trójkątem ostrzegawczym, pod żadnym pozorem nie dotykaj zwierzęcia

– W takiej sytuacji należy natychmiast zawiadomić policję. Przyjmujący zgłoszenie dyżurny poinformuje odpowiednie służby i lekarza weterynarii oraz skieruje na miejsce patrol policji –  mówi asp. szt. Łukasz Szuwikowski oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

 

 

 

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj