Głogowscy policjanci zatrzymali 64-latkniego obywatela Gruzji,  który kierując busem, nie zatrzymał się do kontroli i rozpoczął ucieczkę. Mężczyzna kierował samochodem nie posiadając ważnego prawa jazdy.

Głogowscy policjanci Wydziału Prewencji otrzymali zgłoszenie o kierującym samochodem marki Iveco, który ma poruszać się środkiem jezdni i stwarzać zagrożenie dla innych kierujących.

– Na miejscu ujawnili pojazd i zatrzymali do kontroli. W momencie, gdy funkcjonariusze wysiadali z radiowozu, mężczyzna zaczął uciekać. Nie zważał na sygnały świetlne i dźwiękowe. Policjanci po pościgu zatrzymali pojazd, którego kierowcą okazał się obywatel Gruzji. 64-latek był trzeźwy. Nie posiadał jedynie ważnego dokumentu zezwalającego na prowadzenie pojazdów – mówi asp.szt. Łukasz Szuwikowski Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Policja przypomina: zignorowanie nakazu zatrzymania się do kontroli i ucieczka jest przestępstwem. Mężczyzna odpowie dodatkowo za prowadzenie pojazdu bez wymaganych uprawnień.