Głogowscy policjanci zatrzymali 33 – latka podejrzanego o kradzież rozbójniczą. Podejrzany aby utrzymać się w posiadaniu skradzionego towaru groził i atakował pracownika sklepu. Interweniujący policjanci z wydziału prewencji zatrzymali agresora, który trafił do policyjnego aresztu.

Policjanci zostali poinformowani o kradzieży rozbójniczej w jednym z głogowskich sklepów. Mężczyzna nie płacąc za towar próbował minąć linię kas i wyjść. Na drodze stanął jeden z pracowników sklepu, który próbował go zatrzymać. Między mężczyznami doszło do szarpaniny. Podczas próby zatrzymania 33-latek groził pozbawieniem życia pracownikowi, a także interweniującym policjantom, którzy pojawili się na miejscu.

– Był agresywny i wulgarny. Odmówił podania danych osobowych i nie stosował się do wydawanych poleceń. Agresywny 33-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. To jednak nie koniec jego problemów, gdyż okazał się osobą poszukiwaną na podstawie zarządzenia wydanego przez głogowską prokuraturę – mówi asp.szt. Łukasz Szuwikowski Oficer prasowy Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.