Ferie zimowe to wymarzony czas dla dzieci. W tym roku GOKiS w Kotli po raz kolejny zorganizował półkolonię zimową dla 15. dzieci z Gminy Kotla.

Dzieci miały okazję przeżyć wiele niezapomnianych chwil, pełnych radości. Zajęcia były bardzo urozmaicone. Począwszy od spotkania integracyjnego, tak aby każdy uczestnik mógł się zapoznać, po zabawy ruchowe, tańce integracyjne, gry planszowe i zabawy rozwijające kreatywność. Ponadto odbył się seans filmowy, zajęcia plastyczne i manualne. Uczestnicy brali udział w zajęciach kulinarnych, własnoręcznie przygotowali faworki, które usmażyły pracownicy GOKiS. Dzieci uczestniczyły również w ciekawych eksperymentach. Odbyło się wiele wycieczek: do kręgielni w Głogowie, Parku Trampolin, MC Donald’sa, kina Multikino na bajkę „Kot w butach: Ostatnie pożegnanie”, lodowiska, O.K Parku sali zabaw. Na zakończenie półkolonii odbyła się dyskoteka oraz uroczyste wręczenie dyplomów i mały poczęstunek.

– Drugi tydzień ferii zimowych był obfity w różne atrakcje. Opiekunowie przygotowali wiele ciekawych zajęć, w których dzieci bardzo chętnie uczestniczyły – mówi Wioletta Jańczak Urząd Gminy Kotla. – Były to seanse filmowe, zajęcia ruchowe, twórcze budowanie Lego, zajęcia plastyczne, podczas których uczestnicy wykonywali m.in. eko torby. Odbyły się również zajęcia manualne, na których dzieci skręcały zwierzęta z balonów, warsztaty z długopisem 3D, warsztaty kulinarne, gdzie uczestnicy przygotowywali słodkości z czekolady. Dzieci wzięły udział w zajęciach wizażu, podczas których miały okazję ozdobić swoje twarze wzorami z bajek. Ostatniego dnia ferii miał miejsce turniej FIFA. Nie obyło się także bez słodkiego poczęstunku – dodaje Wioletta Jańczak.