Placówki oświatowe w gm. Żukowice, szkoły i punkty przedszkolne odwiedzi Dentobus. Wszystkie czynności Dentobusu są bezpłatne, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.

Gmina Żukowice podpisała z operatorem Dolnośląskiego Dentobusu NFZ porozumienie w zakresie objęcia opieką stomatologiczną najmłodszych mieszkańców gminy.  W najbliższym czasie gminne placówki opiekuńczo-oświatowe odwiedzi Dentobus z załogą lekarzy stomatologów, wykwalifikowanych i doświadczonych w zakresie pedodoncji.

– Gorąco zachęcamy do wzięcia udziału w programie bezpłatnej profilaktyki stomatologicznej w trakcie postoju Dentobusu. Wystarczy podpisać oświadczenie, które jest w tej chwili dystrybuowane w przedszkolu czy też szkole – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy Żukowice.

 

JAK ZGŁOSIĆ DZIECKO ?

Wystarczy podpisać wysłany elektronicznie/wydany przez szkołę druk OŚWIADCZENIA i dostarczyć je (osobiście lub przekazać dziecku) do wychowawcy lub sekretariatu szkoły

ILE TO KOSZTUJE ?

NIC. Wszystkie czynności Dentobusu, lekarzy i naszego personelu są BEZPŁATNE, refundowane przez Dolnośląski Oddział NFZ.

CZY WARTO?

Zdecydowanie TAK. Nawet jeśli Państwa pociecha znajduje się pod opieką stomatologa, wykonany przez naszego lekarza przegląd może pomóc w diagnozie, wykazać potrzebę leczniczą i przyspieszyć usunięcie problemu.

Zgodnie z badaniami 86,9% polskich sześciolatków dotyka problem próchnicy, a jej intensywność to średnio 5,1 zębów zainfekowanych. Wczesna diagnoza pozwala na szybkie i bezbolesne leczenie. Odsunięcie leczenia w czasie może prowadzić do konieczności leczenia kanałowego lub utraty zęba. Jako rodzice dzieci z zębami mlecznymi – pamiętajcie Państwo iż próchnica przeniesie się z nich także i na zęby stałe. Nie warto więc lekceważyć profilaktyki w każdym wieku dziecka. Dla starszych pociech, przygotowaliśmy natomiast specjalną kartę Pacjenta, w której w szerszym zakresie analizujemy potrzeby leczenia ortodontycznego, istotnego zwłaszcza w okresie dojrzewania i intensywnego wzrostu.

CZY BADANIA SĄ BEZPIECZNE ?

W Dentobusie wdrożony jest program BEZPIECZNEJ przychodni mobilnej. Nasi specjaliści przyjmują Pacjentów w pełnych środkach ochrony osobistej, przy pracującej przepływowej lampie UVC, z zastosowaniem środków dezynfekcji powierzchniowej, dezynfekcji ust Pacjenta i zminimalizowanym czasem ekspozycji.

CO DALEJ ? CZY JESTEM ZMUSZONY DO KONTYNUACJI LECZENIA ?

NIE. Po wykonanych przez naszych lekarzy czynnościach, Państwa dziecko (lub wychowawca w wypadku przedszkolaków lub młodszych uczniów) otrzyma kartę Pacjenta. W niej, między innymi, lekarz po zbadaniu stanu uzębienia i błon śluzowych, określi na diagramie potrzeby leczenia zachowawczego, oceni wady zgryzu i wskaże ewentualne potrzeby konsultacji specjalistycznych (np. ortodontycznej).