JULIA MAŁY uczennica Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie zajęła pierwsze miejsce w konkursie Wiedzy o Prawach Konsumenta. Najlepszą drużyną są także uczennice z ekonomika. Nagroda główna w konkursie był kupon na prawo jazdy dowolnej kategorii, ufundowany przez Naukę Jazdy MORDZAK w Głogowie.

Z okazji Światowego Dnia Konsumenta w Zespole Szkół Ekonomicznych odbył się V Powiatowy Konkurs Wiedzy o Prawach Konsumenta zorganizowany przez nauczycielkę ZSE Angelikę Marciniak wraz z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów Gabrielą Adamus. Patronat nad konkursem objął Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak.

W konkursie rywalizowali uczniowie z 7. głogowskich szkół ponadpodstawowych. Każda szkoła mogła zgłosić 10 uczniów. Pisanie testu konkursowego poprzedzone było spotkaniami edukacyjnymi uczestników w rzecznikiem w poszczególnych szkołach.

– Na podstawie wyników można stwierdzić, że rywalizacja była bardzo zacięta. A wyniki bardzo wysokie. Konkurs ten corocznie jest dla każdego uczestnika okazją do zgłębienia wiedzy na temat praw konsumentów, którymi jesteśmy wszyscy – mówi Dominika Kliber Rzecznik Starostwa Powiatowego
Starostwo Powiatowe w Głogowie.

W RYWALIZACJI INDYWIDUALNEJ:

I miejsce zajęła JULIA MAŁY z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

II miejsce – NIKOLA MOSKAL – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie.

III miejsce – NATALIA WOŁOSZYN – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

 

WYRÓŻNIENIA

Ponieważ rywalizacja była bardzo zacięta i na bardzo wysokim poziomie wyróżniono cztery osoby.

– GRACJAN NURKOWSKI – Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie

– MAŁGORZATA KIERUŃCZYK – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

– DOMINIKA STACHÓW – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

– KATARZYNA KASZEK – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

NAGRODY DRUŻYNOWE

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie

II miejsce zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

NAGRODĄ GŁÓWNĄ KONKURSU był kupon na prawo jazdy dowolnej kategorii. Ufundowany przez Naukę Jazdy MORDZAK w Głogowie. 

 

Jak co roku uczestnictwo w konkursie poprzedzone było stacjonarnymi spotkaniami z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów. Doceniając zaangażowanie i aktywność na zajęciach przekazane zostały upominki od firmy SHIMANO POLSKA dla uczniów 5 głogowskich szkół:

Zespół Szkół Politechnicznych; I Liceum Ogólnokształcące, II Liceum Ogólnokształcące; Zespół Szkół Ekonomicznych i Zespół Szkół Przyrodniczych i Branżowych

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkowo niespodzianki ufundowane przez: „Społem” PSS w Głogowie – pyszne czekolady. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz  Europejskie Centrum Konsumenckie – zestawy drobnych upominków

Julia Mały z ekonomika za zajęcie I miejsca otrzymała nagrody: od Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka –walizkę. PSS Społem w Głogowie –bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 500 zł. Od Fitarena – karnet 3 miesięczny All inclusive. Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans. Oliwia Hornicka Kierownika Salonu Empik w Głogowie – nagroda książkowa z upominkiem. Zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

NAGRODA GŁÓWNA KONKURSU – to kupon na prawo jazdy dowolnej kategorii ufundowany przez Naukę Jazdy MORDZAK w Głogowie.

 

II miejsce – NIKOLA MOSKAL  (Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II w Głogowie). Nagroda od Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka – walizka. PSS Społem w Głogowie –bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 300 zł. Alior Banku – słuchawki oraz dwa zaproszenia do restauracji. Fitarena – karnet 2 miesięczny All inclusive. Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans. Zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

 

III miejsce – NATALIA WOŁOSZYN II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika  w Głogowie. Nagroda Starosty Głogowskiego Jarosława Dudkowiaka – walizka. PSS Społem w Głogowie – bon podarunkowy na zakupy w sklepach Społem o wartości 200 zł. Leroy Merlin w Głogowie – bon podarunkowy na zakupy w sklepie o wartości 150 zł oraz zestaw upominków. Fitarena – karnet 1 miesięczny All inclusive. Multikino w Głogowie – bilet dla dwóch osób na wybrany seans. Zestawy upominków od: Leroy Merlin w Głogowie, Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów, Europejskiego Centrum Konsumenckiego, Rzecznika Praw Pacjenta Związku Przedsiębiorstw Finansowych w Polsce, Rzecznika Finansowego, Tauron Dystrybucja SA, Urzędu Regulacji Energetyki oraz Firmy „Dobry Dietetyk”.

WYRÓŻNIENIA

Ponieważ rywalizacja była bardzo zacięta i na bardzo wysokim poziomie wyróżnione zostały cztery osoby.

– GRACJAN NURKOWSKI – Zespół Szkół Politechnicznych im. Komisji Edukacji Narodowej w Głogowie

– MAŁGORZATA KIERUŃCZYK – II Liceum Ogólnokształcące im. Mikołaja Kopernika w Głogowie

– DOMINIKA STACHÓW – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

– KATARZYNA KASZEK – Zespół Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

Dla wyróżnionych uczestników konkursu nagrody i upominki ufundowali:

– Starosta Głogowski – Jarosław Dudkowiak, kierownik Salonu Empik w Głogowie Pani Oliwia Hornicka, Leroy Merlin w Głogowie, Europejskie Centrum Konsumenckie i Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów , Rzecznik Finansowy, Urząd Regulacji Energetyki, Firma „Dobry Dietetyk”

NAGRODY DRUŻYNOWE

I miejsce zajęła drużyna z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Jana Pawła II  w Głogowie

Fundatorem nagrody byli: Starosta Głogowski Jarosław Dudkowiak, Fitarena Głogów oraz OK. PARK w Głogowie – cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od Starosty Głogowskiego.

II miejsce zajęli uczniowie z I Liceum Ogólnokształcącego im. Bolesława Krzywoustego w Głogowie

Fundatorem nagrody byli: Fitarena Głogów,  OK. PARK w Głogowie oraz VECTRA– cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od VECTRA

III miejsce zajęli uczniowie z Zespołu Szkół Politechnicznych w Głogowie

Fundatorem nagrody byli:  Fitarena Głogów,  OK. PARK w Głogowie oraz Rzecznik Finansowy – cała grupa otrzymała zaproszenie do OK. Parku na kręgle, 7 dniowe indywidualne zaproszenia do Fitarena oraz zestaw gadżetów od Rzecznika Finansowego.

 

Jak co roku uczestnictwo w konkursie poprzedzone było stacjonarnymi spotkaniami z Powiatowym Rzecznikiem Konsumentów – doceniając zaangażowanie i aktywność na zajęciach przekazane zostały upominki od firmy SHIMANO POLSKA dla uczniów 5 głogowskich szkół biorących udział w tych spotkaniach.

Wszyscy uczestnicy konkursu otrzymali dodatkowo niespodzianki.

Dla każdego uczestnika ufundowane zostały przez:„Społem” PSS w Głogowie – pyszne czekolady. Urząd Ochrony Konkurencji i Konsumentów oraz Europejskie Centrum Konsumenckie – zestawy drobnych upominków.