Nadal dochodzi do oszustw na wnuczka, policjanta, pracownika socjalnego itp. Wciąż trafiają się seniorzy, którzy dają wiarę fałszywym policjantom i tracą swoje oszczędności. Warto rozmawiać z osobami starszymi w rodzinie, by takie sytuacje się nie powtarzały.

Oszuści cały czas modyfikują metody działania w celu wyłudzenia pieniędzy. Często podszywają się pod krewnych, pracowników banku, czy też policjantów. Zazwyczaj oszuści informują o wypadku osoby z naszej rodziny oraz o tym, że potrzebna jest szybka pomoc finansowa. Zdarza się również, że przestępcy przedstawiają się jako oficerowie Policji i przekonują swoje ofiary do wzięcia udziału w akcji policyjnej lub informują, że osoba nam najbliższa została zatrzymana i w związku z tym oferują pomoc w załatwieniu sprawy.

O wszystkich próbach wyłudzenia pieniędzy natychmiast należy informować Policję, korzystając z numeru alarmowego 112. Nie należy się obawiać, że alarm może okazać się fałszywy. Zadbajmy wspólnie o nasze bezpieczeństwo – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.
Aby zapobiec oszustwu pamiętajmy: bezwzględnie stosować zasadę ograniczonego zaufania, szczególnie w sytuacjach wymagających naszej pomocy finansowej, informować Policję o każdej próbie oszustwa, konsultować się z najbliższymi w przypadku kontaktu osoby potrzebującej naszych pieniędzy, nie udzielać przez telefon żadnych informacji dotyczących danych personalnych, numerów kont bankowych i haseł do nich.

– Pamiętajmy również, że policja nigdy nie informuje o prowadzonej akcji oraz nigdy nie poprosi o przekazanie komuś pieniędzy, przelaniu ich na konto lub pozostawienie w jakimś miejscu – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.