Jest umowa na modernizację polkowickiego Aquaparku! To historyczna chwila i pierwszy krok w kierunku przywrócenia parku wodnego do pierwszej ligi tego typu obiektów w regionie.

Po latach zaniedbań i braku bieżących remontów, polkowicki park wodny zostanie poddany gruntownej modernizacji. Prezes Paweł Lóssa podpisał umowę z przedstawicielami firmy Warbud. Zadaniem wykonawcy będzie m.in. realizacja robót budowlanych, instalacyjnych i montażowych, zakup wyposażenia i technologii oraz zagospodarowanie terenu przy polkowickim Aquaparku. Za niespełna półtora roku polkowiczanie znowu będą mogli być dumni z Aquaparku.

W nowym parku wodnym będa m.in. nowe zjeżdżalnie wodne, nowy dach nad halą główną, wyremontowaną wieżę startową zjeżdżalni, a na zewnątrz – cztery nowoczesne rury zjazdowe oraz dwie ocieplone zjeżdżalnie, w tym jedna multimedialna. Wymianie będą podlegać atrakcje basenowe oraz oświetlenie na hali basenowej (LED). Strefa saun zostanie rozbudowana o saunę kamienną oraz strefę relaksu z tężnią solankową.

– Polkowice od lat kojarzą się z Aquaparkiem, tym wyjątkowym obiektem, który stał się wizytówką naszego miasta. Niestety, w ostatnich latach ząb czasu powodował, że był on coraz mniej użyteczny dla korzystających. Dlatego podjęliśmy bardzo odważną decyzję o podjęciu się modernizacji tego obiektu, tak, aby ponownie stał się jednym z najnowocześniejszych obiektów w regionie. Aby mógł wzbogacać ofertę rekreacyjną dla mieszkańców naszej gminy i całego naszego regionu – mówi burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Podczas uroczystości podpisania umowy na modernizację polkowickiego parku wodnego, włodarz miasta zapewnił, że będzie to obiekt nowoczesny, który będzie spełniał oczekiwania mieszkańców zarówno w kontekście ochrony zdrowia jak i rekreacji.

– Polkowiczanie zasługują na to, aby korzystać z obiektu o najwyższym standardzie użytkowym i standardzie bezpieczeństwa. Oczekują bardzo nowoczesnego, bardzo sprawnego obiektu, z ofertą wychodzącą naprzeciw ich potrzeb. Bardzo dziękuję panu prezesowi Pawłowi Lóssa, jego poprzednikowi Sebastianowi Sypko, dziękuję zarządowi oraz pracownikom Aquaparku, bo bez nich podpisanie tej umowy nie byłoby możliwe. Wykonawcy zaś życzę szybkiego i bezpiecznego zakończenia prac przewidzianych w projekcie – podsumował burmistrz Polkowic, Łukasz Puźniecki.

Zakres modernizacji przewiduje także nową aranżację holu i wejścia głównego, modernizację systemu ppoż. (sygnalizacji alarmu pożaru) wraz z nagłośnieniem obiektu, termomodernizację obiektu, modernizację systemu wentylacji i klimatyzacji, a także modernizację technologii wody basenowej, wykonanie systemu monitorowania, wykonanie instalacji fotowoltaicznej i zmiana zagospodarowania terenu zewnętrznego w zakresie przebudowy i rozbudowy parkingów, małej architektury oraz oświetlenia terenu.

Remontowi podlegać będą także szatnia główna, natryski i toalety, m.in. w zakresie przebudowy strefy szatni o szatnię rodzinną, połączoną z szatnią dla osoby niepełnosprawnej, przebudowę strefy natrysków, strefę toalet, wyjście dla osoby niepełnosprawnej bezpośrednio na halę basenową.

– Abyśmy mogli znaleźć się w tym strategicznym punkcie, to znaczy w momencie podpisania umowy, musiało zajść bardzo wiele zdarzeń, minąć prawie trzy lata i być w to zaangażowanych bardzo wiele osób, którym teraz za to bardzo dziękuję. Wśród tych osób jest oczywiście pan burmistrz, który od początku tej kadencji optował za tym, aby doprowadzić do modernizacji Aquaparku. Jestem pewien, że uda nam się zrealizować ten potrzebny i bardzo ambitny projekt. Gwarantuje to także firma, którą wyłoniliśmy w ramach przetargu, jej pozycja na rynku i sprawdzona rzetelność – mówi Paweł Lóssa, prezes zarządu Aquapark Polkowice.

Lech Wąsowski, prokurent i dyrektor regionalny firmy Warbud S.A., która wygrała przetarg na modernizację polkowickiego Aquaparku nie ukrywał, że poprzeczka dla wykonawcy tego projektu została podniesiona bardzo wysoko. Nie ukrywał jednak satysfakcji z podpisanej dziś umowy.

– Wiemy doskonale, jak ważny jest obiekt dla Polkowic i całej lokalnej społeczności. Dlatego wierzymy, że oczekiwania, które tu były wielokrotnie artykułowane, spełnimy. Wierzę także, że zarówno pan burmistrz jak i pan prezes będą nas odwiedzać na placu budowy. Co do samego zakończenia prac do myślę, że będziemy mogli zaprosić pierwszych korzystających wcześniej, niż za piętnaście miesięcy – mówi Lech Wąsowski z firmy Warbud S.A., wykonawcy projektu.