Rodzinny piknik, mnóstwo atrakcji i smaczne przekąski podczas oficjalnego otwarcia wielofunkcyjnego boiska w Bukwicy.

Kilka miesięcy trwały prace przy budowie boiska wielofunkcyjnego w Bukwicy. Oficjalne otwarcie było wspaniała impreza dla mieszkańców. Mieszkańcy Bukwicy wraz z sołtysem Ewą Guzek i radnym Romanem Guzkiem zorganizowali rodzinny piknik, który umilił uroczystość. Było wiele atrakcji i smacznych przekąsek, nie zabrakło także dobrej sportowej zabawy. Pracownice z Gminnej Biblioteki Publicznej zorganizowały ciekawe warsztaty i malowanie twarze najmłodszym

Jest to jedno z 4 nowych boisk w naszej Gminie, które powstają w celu zapewnienia mieszkańcom przestrzeni do aktywnego wypoczynku na świeżym powietrzu – mówi Krzysztof Wołoszyn, wójt gminy Żukowice. Nowe boisko w Bukwicy zostało wyposażone w wiele urządzeń sportowych, takich jak bramki, piłkochwyty, słupy i siatki do siatkówki czy koszy do koszykówki. Co więcej, całość pokryta jest piękną i bezpieczną sztuczną nawierzchnią z trawy, co pozwoli na swobodne uprawianie różnych dyscyplin sportowych.- dodaje wójt.

Sołtys Bukwicy nie kryła zadowolenia z  nowej inwestycji.

– Takie inwestycje są ważne dla mieszkańców. Bardzo cieszę się z nowego boiska w Bukwicy. W końcu, teraz i moi mieszkańcy mają przestrzeń, gdzie mogą aktywnie spędzać czas na świeżym powietrzu, wraz z rodziną i przyjaciółmi.- mówiła Ewa Guzek.