Prace zakończone. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 w Brzegu Głogowskim dobiegła końca. Droga jest otwarta dla ruchu.

Po wielu tygodniach prac drogowych, droga wreszcie jest otwarta. Przebudowa drogi wojewódzkiej nr 292 w Brzegu Głogowskim dobiegła końca, a kierowcy i piesi mogą już korzystać z nowej nawierzchni bitumicznej oraz obustronnych chodników na odcinku około 350 metrów.

– Prace drogowe były długotrwałe, ale w końcu udało się zrealizować projekt przebudowy drogi, który zapewni bezpieczeństwo i wygodę użytkownikom tej trasy. W ramach prac wykonano również oznakowanie poziome i pionowe oraz dostosowano przejścia dla pieszych – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy Żukowice. .

Zadanie drogowe zostało wykonane dzięki dofinansowaniu inwestycji z budżetu Gminy Żukowice w wysokości 300 tys. zł. Łączna wartość inwestycji to blisko 2 mln zł. Inwestycję realizowała Dolnośląska Służba Dróg i Kolei we Wrocławiu. To ważna informacja dla Naszych Mieszkańców i okolicznych miejscowości.

– Dziękujemy Tymoteuszowi Myrda – Członkowi Zarządu Województwa Dolnośląskiego za wsparcie tej inwestycji – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy Żukowice.