Zakończono budowę boiska sportowego w Dobrzejowicach. Mieszkańcy mogą już korzystać z sztucznej nawierzchni trawiastej, która umożliwia uprawianie różnorodnych dyscyplin sportowych, takich jak siatkówka i mini piłka nożna. Całkowita wartość tego zadania to ponad 250 tysięcy złotych.

Boisko sportowe w Dobrzejowicach zachęca mieszkańców do uprawiania sportu. Wspaniale wypielęgnowany zielony teren, który służył mieszkańcom Dobrzejowic do rekreacji zyskał dodatkowy atut. Zamontowano na nim łapacze i bramki. Po remoncie można na nim grać w piłkę nożną i siatkówkę.

– Jesteśmy przekonani, że to miejsce stanie się ciekawym uzupełnieniem przyjaznego zielonego terenu, gdzie zarówno dzieci, młodzież, jak i dorośli będą mogli spędzać aktywnie czas wolny – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy Żukowice. – Całkowita wartość tego przedsięwzięcia wynosi ponad 250 tysięcy złotych. Dzięki pozyskanym środkom rządowym oraz finansowaniu z budżetu gminy, udało nam się zrealizować ten projekt. Jesteśmy wdzięczni za wsparcie, które umożliwiło nam spełnienie oczekiwań naszych mieszkańców – dodaje wójt.

Podczas otwarcia boiska , w którym uczestniczyli włodarze gminy i mieszkańcy rozegrane zostały pierwsze mecze.

– Jesteśmy zadowoleni z tego, że możemy dostarczyć mieszkańcom takie nowoczesne i dobrze wyposażone miejsce do uprawiania sportu i aktywnego spędzania czasu – mówi Krzysztof Wołoszyn wójt gminy.