W Polkowicach mieszkańcy będą mogli skorzystać z bezpłatnych badań. Polkowickie Strefy Zdrowia to cykl czterech pikników na terenie miasta, w czasie których będzie można zadbać o swoje zdrowie i spędzić czas z rodziną. W czasie pikników będzie można m.in. sprawdzić ciśnienie, a seniorzy będą mogli zapisać się na m.in. pakiet geriatryczny. Będzie także możliwość zbadania składu ciała i przekonana się, jak działa nasz metabolizm. Do odwiedzin zaprasza Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

Oprócz badań, pojawią się animacje, gry i zabawy dla dzieci, dmuchaniec oraz stoiska promocyjne partnerów. Nie zabraknie dobrej muzyki i wspólnej zabawy, która ma zachęcić całe rodziny do dbałości o swoje zdrowie.

– Programy i zadania zdrowotne, które realizujemy w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych kierowane są zarówno do dzieci, jak i dorosłych i seniorów. W czasie pikników będzie można skorzystać z bezpłatnych badań, ale i zapoznać się z ofertą zdrowotną – zachęca Beata Kulikowska z Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.

Strefy Zdrowia są kontynuacją badań, które realizowane były przez cały czerwiec na terenie pozostałych miejscowości gminy Polkowice. Specjalny, medyczny autobus odwiedził każde sołectwo. Z bezpłatnych badań skorzystało prawie 150 mieszkańców, głównie seniorów.

– Profilaktyka to ten element działalności służby zdrowia, który jest bardzo istotny. W ten sposób możemy w porę uchronić się przed ewentualnymi chorobami. Dlatego tę profilaktykę będziemy w naszej gminie bardzo mocno wspierać – zapewnia Łukasz Puźniecki, burmistrz Polkowic.

W czasie pikników będzie można m.in. sprawdzić ciśnienie, a seniorzy będą mogli zapisać się na m.in. pakiet geriatryczny. Będzie także możliwość zbadania składu ciała i przekonana się, jak działa nasz metabolizm.