Gruntowny remont przechodzi poradnia dla kobiet w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych. Powiększy się metraż gabinetów a wyposażenie będzie zmienione na nowe. Modernizacja ma zakończyć się w styczniu. Wartość modernizacji Poradni K w Polkowicach to ok. 1.8 mln zł. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma z Polkowic. Koszt nowego wyposażenia gabinetu to kwota prawie 320 tys. zł.

Poradnia dla kobiet w Polkowicach przechodzi generalny remont, w ramach którego przewidziano m.in. na wyburzeniu części ścian oraz wykonanie nowych dostosowanych do nowej funkcji pomieszczeń. Pojawią się także nowe wykończenia podłóg i sufitów, nowe okna, drzwi i urządzenia sanitarne. Wymieniona zostanie także instalacja wodno-kanalizacyjna, grzejniki, centralny system klimatyzacji oraz instalacja elektryczna.
– W Polkowicach dbamy o polkowiczanki. To bardzo ważne, aby polkowiczanki mogły w jak najlepszych warunkach korzystać z profilaktyki zdrowotnej oraz wszelkiego rodzaju usług, które oferuje Polkowickie Centrum Usług Zdrowotnych. Dlatego chcemy, aby to miejsce charakteryzowało się wysokim standardem obsługi. Dążymy do tego, aby był to kolejny, bardzo widoczny element zmian, jakie wprowadzamy w tej kadencji w Polkowickim Centrum Usług Zdrowotnych – mówi Łukasz Puźniecki burmistrz Polkowic.
Zakres trwających prac pokazuje, że to nie będzie tylko kolejny remont pomieszczeń. Zmiany jakościowe dotyczą także nowego sprzętu medycznego.
– Tak naprawdę jest to przeorganizowanie i modernizacja Poradni K. Powierzchnia gabinetu zwiększy się o jedną trzecią. Będziemy mieli już w pełni profesjonalne wyposażenie. Znajdzie się tu i szkoła rodzenia i gabinet ginekologiczny, gabinet do cytologii oraz EKG. Pracujemy także nad tym, aby jednocześnie przyjmowało tu nawet dwóch lekarzy, i aby po remoncie pojawiła się u nas pani ginekolog. Wszystko tak, aby polkowiczanki miały większy zakres wyboru i dostępności do lekarza – mówi Paweł Gambal, prezes Polkowickiego Centrum Usług Zdrowotnych.
Modernizacja Poradni K będzie realizowana etapami tak, aby zapewnić ciągłość jej funkcjonowania. Wpisuje się to w misję PCUZ zapewnienia jak najwyższych standardów obsługi pacjentów.
– Zawsze podkreślamy – diagnostyka i leczenie. Ale dodałbym jeszcze do tego – przyjazne otoczenie. Personel, który ma czas dla pacjentki, a jeżeli to jest kobieta w ciąży to także jej potomstwem. Naszym celem jest zachowanie jak najwyższej jakości w relacjach z pacjentami – mówi lek. Mariusz Piskórz, dyrektor ds. medycznych w PCUZ.
Wartość modernizacji Poradni K w Polkowicach to ok. 1.8 mln zł. Przetarg na tę inwestycję wygrała firma z Polkowic. Koszt nowego wyposażenia gabinetu to kwota prawie 320 tys. zł.