Funkcjonariusze głogowskiej drogówki zatrzymali 20 – letniego obywatela Ukrainy, który w terenie zabudowanym przekroczył prędkość. Mężczyzna okazał mundurowym prawo jazdy, które jak się okazało było podrobione. 20- latek za popełnione czyny odpowie przed sądem.

20-latek został zatrzymany przez policjantów z Wydziału Ruchu Drogowego ponieważ przekroczył dozwoloną prędkość o 13 km/h. Podczas interwencji okazał im ukraińskie prawo jazdy, które w swej treści zawierało błędy, co wzbudziło czujność funkcjonariuszy.

– Podczas dokładnej weryfikacji dokumentu funkcjonariusze stwierdzili nie tylko niezgodność co do informacji zawartych w treści, lecz również brak jakichkolwiek zabezpieczeń dokumentu – mówi mł. asp. Anna Zbik p.o. oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie.

Mężczyzna został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. 20-latek usłyszał zarzut posłużenia się przed funkcjonariuszami policji sfałszowanym dokumentem. Ponadto w toku przesłuchania 20-latek przyznał, że w ogóle nie posiada uprawnień do kierowania pojazdami. Obywatel Ukrainy usłyszał zarzut kierowania pojazdem pomimo braku uprawnień oraz przekroczenia dozwolonej prędkości. Komenda Powiatowa Policji w Głogowie skierowała wniosek do sądu o rozpoznanie sprawy w trybie przyspieszonym.