Zielona Szkoła w Rewalu

0
244

Po dwóch tygodniach pełnych przygód, nauki, i niezapomnianych chwil trzecioklasiści powrócili z Rewala do szkolnych ławek. Ten wyjątkowy wyjazd był możliwy dzięki hojnym środkom w kwocie 121 520,00 zł pozyskanym przez Gminę Kotla od Fundacji KGHM Polska Miedź.

36. uczniów klas trzecich Szkoły Podstawowej im. Kornela Makuszyńskiego w Kotli wróciło już z “Zielonej Szkoły” z Rewala. Ten wyjątkowy wyjazd był możliwy dzięki hojnym środkom w kwocie 121 520,00 zł pozyskanym przez Gminę Kotla od Fundacji KGHM Polska Miedź. Dodatkowo gmina sfinansowała z budżetu gminy wynagrodzenie nauczycieli.

– Uczniowie mieli okazję korzystać bezpłatnie z inhalacji oraz krytego basenu pod czujnym okiem ratownika – mówi Wioletta Jańczak UG Kotla. – W trakcie pobytu na “Zielonej Szkole” dzieci miały także okazję świetnie bawić się na dyskotece czy delektować się ogniskiem z pieczeniem kiełbasek. Było to prawdziwe święto zabawy. Nasi uczniowie byli również zachwyceni zajęciami w Parku Wieloryba w Rewalu. To była okazja, aby zbliżyć się do natury i cieszyć się niezapomnianymi chwilami na świeżym powietrzu – dodaje Wioletta Jańczak.

Trzecioklasiści odwiedzili różne atrakcje turystyczne: Niechorze gdzie przejechali się kolejką wąskotorową, odwiedzili Trzęsacz, gdzie zwiedzili fascynujące Muzeum Multimedialne. W programie był również Dziwnów, gdzie uczniowie odwiedzili urokliwy Park Miniatur i Kolejek, port rybacki, a także Międzyzdroje, gdzie wzięli udział w warsztatach w osadzie Wikingów. Dzieci zwiedzały również fascynujące Oceanarium czy  przejechali się  podziemnym tunelem do Świnoujścia.

Podczas tych 14 dni codziennie uczestniczyli w zajęciach edukacyjnych (w dni robocze – 4 lekcje), zajęciach sportowych, muzyczno-ruchowych oraz plastycznych. Ponadto, brali udział w pieszych wycieczkach po malowniczej okolicy Rewala.