Policjanci zatrzymali nietrzeźwego kierującego, który spowodował kolizję drogową. 47-latek miał w organizmie ponad dwa promile alkoholu. W pościg za sprawcą udali się mieszkańcy Głogowa. Mężczyzna został osadzony w policyjnym areszcie, a za popełnione czyny odpowie przed sądem.

Na jednym ze skrzyżowań na terenie Głogowa kierujący pojazdem marki Opel, wykonując manewr skrętu uderzył w inny prawidłowo poruszający się pojazd. Sprawca kolizji chciał uciec z miejsca zdarzenia. Głogowianin, który był świadkiem zdarzenia udał się w pościg za sprawcą. Po chwili kierujący pojazdem marki Opel na innym skrzyżowaniu został zatrzymany.

– Na miejsce niezwłocznie udali się policjanci z Wydziału Ruchu Drogowego głogowskiej komendy i sprawdzili trzeźwość sprawcy kolizji. Badanie wykazało w jego organizmie ponad dwa promile alkoholu – mówi st. sierż. Natalia Szymańska p.o. Oficera prasowego Komendanta Powiatowego Policji w Głogowie. – 47-latek został zatrzymany i osadzony w policyjnym areszcie. Pojazd odholowano, a policjanci zatrzymali mężczyźnie prawo jazdy. Za swoje nieodpowiedzialne zachowanie mężczyzna odpowie przed sądem – dodaje policjantka.

Policjanci kolejny raz przypominają, że każdy kierowca, prowadząc pojazd pod wpływem alkoholu lub środka działającego podobnie do alkoholu jest potencjalnym zagrożeniem dla innych uczestników ruchu drogowego. Używki te przede wszystkim zaburzają koncentrację, zmniejszają szybkość reakcji oraz powodują błędną ocenę odległości i prędkości.