Przed głogowskim ratuszem protestowali Wolni Polacy. Manifestację zorganizował Klub Gazety Polskiej w Głogowie. Uczestnicy protestu skandowali  hasła – „wolne media”, „hańba”, „Konstytucja”, „Głogów wolny od Platformy”.

Liczna grupa mieszkańców naszego miasta i ościennych miejscowości z flagami i transparentami spotkała się przed głogowskim ratuszem, aby zaprotestować przeciwko łamaniu Konstytucji przez koalicję z 13 grudnia 2023 roku i ograniczeniu wolności słowa, co doprowadziło do zwolnień z telewizji publicznej. Zebrani często skandowali hasła – „wolne media”, „hańba”, „Głogów wolny od Platformy”, „PO samo zło”, „Konstytucja”, „Demokracja”.

– Patrioci, cieszę się że jest was dzisiaj tak wielu – mówił Wojciech Zubowski poseł na Sejm RP. – 13 grudnia w Polsce zmienił się rząd, ale nie tylko rząd się zmienił, nie tylko władza, ale zmienił się też ustrój. Każda władza ma prawo wprowadzać swoje porządki, każda władza ma prawo do tego aby rządzić, wprowadzić swoje zasady, ale pod jednym warunkiem, że są to zmiany wprowadzane zgodnie z prawem, a nie prawem siły. W tym momencie mamy do czynienia ze zmianami, które są wprowadzone tylko i wyłącznie prawem siły. Zmiany powinny być wprowadzone zgodnie z ustawami i Konstytucją, a nie na podstawie uchwał sejmowych. Dzisiaj w Polsce łamane są ustawy, łamana jest Konstytucja, łamane są prawa obywateli. Dzisiaj zgromadziliśmy się nie dla siebie, ale dla naszych rodzin dla przyszłych pokoleń, zgromadziliśmy się tutaj dla Polski – mówił poseł.

28 stycznia o godz. 16:30 w hotelu Qubus obędzie się spotkanie z europosłanką Anną Zalewską. Organizatorzy protestu zaprosili do uczestnictwa spotkaniu, które odbędzie się pod hasłem „Niepodległa Polska w Europie Ojczyzn”.