Na dobry początek spotkania absolwentów z pracownikami urzędu pacy i głogowskimi pracodawcami była loteria i losowanie ciekawych gadżetów. Kilkaset uczniów ostatnich klas szkół średnich podczas spotkania w MOK dowiedziało się jakie oferty pracy są dla tych, którzy nie zdecydują się na dalsze stacjonarne studia. Jeremi Hołownia wicestarosta głogowski zachęcał przyszłych absolwentów do rozwijania kariery zawodowej w Głogowie i skorzystania z ofert urzędu pacy. 

Sala w MOK wypełniona uczniami ostatnich klas szkół średnich działających na terenie miasta. Wszyscy z niecierpliwością czekali na propozycje urzędu pracy i głogowskich pracodawców. Z wielkim zainteresowaniem wysłuchali informacji pracownika KGHM, który mówił w jaki sposób można dostać się na staż lub do pracy z hucie i kopalni. Głogowscy policjanci także przedstawili ciekawą propozycję. Zachęcali do wstąpienia w ich szeregi. Jeremi Hołownia wicestarosta głogowski.

Sławomir Maciejewski dyrektor Powiatowego Urzędu Pracy zachęcał przyszłych absolwentów, którzy nie będą chcieli kontynuować stacjonarnie nauki, aby zarejestrowali się w urzędzie pacy.

– Mamy dla was mnóstwo propozycji – mówił Sławomir Majewski dyrektor PUP. – Proponujemy bon na zasiedlenie, dla absolwentów którzy zechce rozwijać swoją zawodową karierę poza Głogowem. Możemy zapłacić za wynajęcie pokoju. Mamy pieniądze dla osób, które zechcą otworzyć własny biznes oraz na szkolenia. Pracownicy urzędu pomogą przygotować CV– dodaje dyrektor.

Podczas spotkania, absolwenci otrzymali bardzo dużo ważnych informacji i porad, które mogą mieć wpływ na dalszą ich karierę zawodową.

Z wielkim zainteresowaniem młodzież wzięła udziału w loterii.  Pracownice urzędu pracy przygotowały 600. nagród, wszystkie zostały rozdane podczas potkania.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj