Fotowoltaika na budynkach użyteczności publicznej. Miasto inwestuje w czyste powietrze i ekologiczne ogrzewanie.

Z roku na rok przybywa paneli fotowoltaicznych na budynkach użyteczności publicznej. W Głogowie z roku na rok przybywa budynków, na dachach których montowane są panele fotowoltaiczne. Panele fotowoltaiczne są już zamontowane na budynkach: Przedszkole Publiczne nr 5, hospicjum, przychodnia przy ul. Sikorskiego i teatr. Planuje się zamontować panele na budynkach, które są w trakcie budowy: NEPTUN i  Miejskie Centrum Integracji w Głogowie w byłym kinie Jubilat.

– Ostatnie lata to ogromne inwestycje w naszym mieście, które służą temu, byśmy żyli w bardziej ekologicznym otoczeniu, oddychali lepszej jakości powietrzem i zwiększali wykorzystywanie ekologicznych źródeł energii. Temu właśnie służą działania, które podejmujemy w mieście, takie jak: termomodernizacje obiektów użyteczności publicznej, inwestowanie w nowoczesną komunikację miejską, sadzenie drzew, rozbudowa parków i terenów zielonych w ramach projektu bioróżnorodności oraz montaż paneli fotowoltaicznych na budynkach należących do miasta – mówi Rafael Rokaszewicz, prezydent Głogowa.

Miasto ma już gotową dokumentację na montaż paneli na budynkach: Szkoła Podstawowa nr 3, Szkoła Podstawowa nr 10i  Szkoła Podstawowa nr 12.

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Proszę wpisać swój komentarz!
Proszę podać swoje imię tutaj